Graži šypsena su efektyvesiniais breketais
Gydymas beligatūriniais breketais
Beligatūriniai breketai - kas tai yra ?
Beligatūriniai breketai - tai vieni naujausių metalinių breketų, kuriuose viela brekete tvirtinama specialiu užraktu. Šių breketų privalumas yra tas, kad gydymas jais paprastai būna trumpesnis ir rečiau tenka šalinti dantis, nei gydant klasikinėmis breketų sistemomis. Breketų rūšį parenka gydytojas - ortodontas, prilausomai nuo klinikinės situacijos bei paciento pageidavimų.
Kada geriausia pradėti gydymą breketais?
Gydyti breketais galima pradėti , kai išdygsta visi nuolatiniai dantys (apie 11-13m.), bet kartais gydymą reikia pradėti anksčiau, ypač jei yra sąkandžio anomalijų.
Ar skauda gydantis breketais?
Pirmą savaitę po breketų suklijavimo, gali mausti dantis, breketai gali braižyti burnos gleivinę, todėl paprastai gydytojas –ortodontas pacientui skiria nuskausminančius vaistus. Jeigu kuris breketas ar vielutė duria, juos galima uždengti specialiu ortodontiniu vašku, vata ar net kramtomosios gumos gabalėliu. Pakartotinio apsilankymo metu aktyvavus breketų sistemą, dantys gali vėl šiek tiek paskaudėti.
Kiek laiko trunka ortodontinis gydymas?
Vidutiniškai ortodontinis gydymas trunka 1.5-2 metus. Tačiau tiksliai nustatyti būsimo gydymo trukmę sudėtinga, nes ji priklauso nuo kiekvieno atvejo sudėtingumo, pasirinktos gydymo metodikos, paciento bendradarbiavimo ir tt. Nepareigingas lankymasis, gydytojo nurodymų nepaisymas prailgina ortodontinį gydymą.
Ar po gydymo breketais reikia nešioti papildomus aparatus?
Taip. Po ortodontinio gydymo breketais visada reikia nešioti retencines plokšteles, kurios užlaiko lygius dantis , kol apie dantų šaknis persiformuoja kaulas ir dantenų skaidulos. Jeigu retencinės plokštelės nenešiojamos - dantys labai greitai grįžta į savo buvusias padėtis, todėl gali tekti pakartotinai nešioti breketus. Retencines plokšteles pirmus metus reikia nešioti ištisai. Po to, jeigu dantys nenori krypti, nešiojimo laiką galima palaipsniui mažinti iki nešiojimo naktimis. Dažniausiai retencines plokšteles užtenka panešioti 2-3 metus. Tačiau, laikui bėgant burnoje vyksta pokyčiai nepriklausomai nuo mūsų.Pvz., vyresniame amžiuje apatiniai kandžiai gali šiek tiek susigrūsti, nepriklausomai nuo to ar buvo gydyti ortodontiškai ar ne. Būtent todėl, mes rekomenduojame nešioti retencines plokšteles kiek galima ilgiau, kartais net visą gyvenimą.
Kaip reikia prižiūrėti breketus?
Nešiojant breketus negalima valgyti kieto maisto, nes stipriai kandant galima sulaužyti aparatus. Reikėtų vengti tokių produktų kaip kepta duona, riešutai, karamelė, džiuvėsiai, šašlykai, kietoki obuoliai, žalios morkos ir tt. Jeigu norite valgyti kažką kietesnio, reikėtų kietą maistą susismulkinti: susitarkuoti ar susipjaustyti peiliu, o po to valgyti. Kramtomą gumą galima kramtyti, tik saugoti, kad labai neapveltų breketų, nes po to bus sunku išsivalyti. Sportuojant ar užsiimant kokia kita judria veikla, reikėtų būti atsargesniems, kad išvengtumėte traumų ir nesulaužytumėte aparatų. Jeigu kas nors sulūžta, atsiklijuoja - kaip galima greičiau skambinkite gydytojui. Nukritusią dalį saugokite, nepameskite ir būtinai atsineškite pas gydytoją. Jeigu nešiojate kokius nors papildomus aparatus, pvz. elastikus ar išorinio tempimo aparatą, būtinai juos atsineškit kiekvieną kartą ateidami pas gydytoją. Labai svarbu gerai išsivalyti dantis apie breketus. Blogai išsivalant dantis, dantų emalis pradeda tirpti, dėl ko danties paviršiuje lieka baltos dėmės. Valyti reikia po kiekvieno valgio, o jei nėra galimybės tai padaryti- bent jau išsiskalaukite dantis vandeniu. Valymui geraiusiai tinka minkštas dantų šepetėlis su maža galvute. Juo dantis viršutiniame žandikaulyje pirmiausia valykite virš breketo sukamaisiais judesiais, o vėliau – po breketu. Apatiname žandikaulyje pirmiausia valykite žemiau breketo, o po to -virš jo. Tarp breketų reikėtų valyti specialiu tarpdančių šepetuku, kurį reikėtų kišti po viela ir trinti dantį abipus breketo. Kai šepetėlio šereliai susilanksto - reikia jį pakeisti nauju.
Metalinių breketų priežiūra
Truputis informacijos kaip prižiūrėti metalinius breketus. Priežiūra tikrai yra gana paprasta, tik kaip ir visa kita - ją reikia daryti patiems ir nuolatos 🙂
Apsauginio vaško uždėjimas ant breketų
Kaip uždėti ortodontinį vašką ant breketų.
-
Efektyvus gydymas be dantų traukimo
-
Neišimami aparatai
-
Tiesūs ir gražūs dantys greičiau
Atsiskaitymo galimybės
Klinikoje už paslaugas atsikaitoma grynaisiais pinigais arba pavedimu per banką (pagal išankstinę sąskaitą faktūrą).
Draudimas
Už paslaugas satsiskaitoma iš karto. Prie gauto kvito, jums pageidaujant, galima išrašyti sąskaitą faktūrą. Su šiuo dokumentu galite kreiptis į draudimo bendrovę dėl galimos išmokos gavimo. Jei draudimo bendrovei reiktų papildomos informacijos (jūsų ligos kortelės išrašo ar kt.)- draudimo bendrovė pati kreipiais į mus. Papildomų dokumentų ruošimas gali būti mokamas.