fbpx

Kiti ortodontiniai aparatai

Graži šypsena su papildomais aparatais

Gydymas kitais ortodontiniais aparatais

Išorinio tempimo aparatai

Išorinio tempimo aparatas - tai aparatas skirtas paslinkti viršutinius krūminius dantis atgal ir taip padaryti laisvos vietos, skirtos susigrūdusiems dantims tiesinti. Taip pat juo galima koreguoti nedideles sąkandžio problemas.Paprastai aparatą reikia nešioti 14-16 valandų per parą ir daugiau. Trumpiau nešiojant aparatas bus neveiksmingas. Vidutiniškai šį aparatą reikai nešioti apie 1metus.

Kaip prižiūrėti aparatą?

Aparatą nešiojant negalima žaisti judrių žaidimų, nes galite susižeisti.

Jeigu nešiojant aparatą jaučiate, kad stipriai skauda dantis, kažkas duria, trina skruostus, ar kliba žiedeliai ant dantų - nedelsiant kreipkitės į savo ortodontą.Kai valgote ar valotės dantis, aparatą reikėtų išsiimti. Nuimant aparatą pirmiausia atsekite dirželį, o po to atsargiai traukite metalinį lankelį iš žiedų vamzdelių. Neatsargiai nuimant aparatas gali lūžti ar net sužeisti

Prisiminkite atsinešti aparatą kiekvieną kartą ateidami pas savo ortodontą.

Funkciniai aparatai

Funkciniai aparatai - tai nuimami arba fiksuoti prie breketų ortodontiniai aparatai, skirti netaisyklingam sąkandžiui koreguoti. Geriausias laikas gydyti funkciniais aparatais yra 12-14 m. Tada intensyviai auga žandikauliai ir galima tikėtis, kad sąkandis pagerės apatinio žandikaulio augimo sąskaita.

Išimami funkciniai aparatai - juos rekomenduojama nešioti 14-16 valandų per parą ir daugiau. Trumpiau nešiojant aparatai yra neveiksmingi, todėl norimo rezultato negausime. Kalbant ir valgant aparatą reikėtų išsiimti, nes  su aparatu bus sunku kalbėti ar ką nors kramtyti. Kai aparatą išsiimate, įdėkite jį į specialią dėžutę, kad nesulaužytumėte ar nepamestumėte.Kai valotės dantis, aparatą taip pat išsiimkite, išsivalykite dantis ir gerai nuvalykite aparatą pasta ir šepetuku. Aparato priežiūrai tinka ir kitos priemonės skirtos nuimamų aparatų priežiūrai: dezinfekavimo tabletės, skysčiai ir kt. Jeigu nešiojant aparatą jaučiate, kad kažkur trina dantenas, duria arba jei aparatą sulaužėte, nedelsiant kreipkitės į savo ortodontą.

Prisiminkite atsinešti aparatą kiekvieną kartą ateidami pas savo ortodontą.

 

 Fiksuoti funkciniai aparatai yra neišimami, todėl  jie veikia ištisai ir  yra efektyvesni. Bet juos nešiojant reikia ypač vengti kieto maisto, negalima daug žiotis( pvz., dainuoti) ir tt.Svarbiausia gerai nuvalyti šepetėliu  visas aparato dalis po kiekvieno valgymo. Tam galite naudoti dantų šepetuką su

trupučiupastos, o sunkiau prieinamas vietas valykite terpdančių arba vieno danties šepetėliu.

 

Kaip prižiūrėti funkcinį aparatą?

Kalbant ir valgant aparatą reikėtų išsiimti, nes  su apratu bus sunku kalbėti ar ką nors kramtyti. Kai aparatą išsiimate,įdėkite jį į specialią dėžutę, kad nesulaužytumėte ar nepamestumėte.

Kai valotės dantis, aparatą taip pat išsiimkite, išsivalykite dantis ir gerai nuvalykite aparatą pasta ir šepetuku. Aparato priežiūrai tinka ir kitos priemonės skirtos nuimamų aparatų priežiūrai:dezinfekavimo tabletės, skysčiai ir kt.

Jeigu nešiojant aparatą jaučiate, kad kažkur trina ar duria dantenas, arba jei aparatą sulaužėte, nedelsiant kreipkitės į savo ortodontą.

Prisiminkite atsinešti aparatą kiekvieną kartą ateidami pas savo ortodontą.

Gomurinis lankas

Gomurinis lankas- tai ortodontinis aparatas naudojamas praplėsti viršutiniam dantų lankui ar kaip papildoma atrama ortodontinio gydymo metu.

Kaip prižiūrėti aparatą?

Labai svarbu gerai išvalyti vietas, kur aparatas liečiasi prie krūminių dantų bei gomurio gleivinės. Pirmas dienas po aparato įdėjimo galite jausti spaudimą ar net trynimą liežuvyje, bet tai turėtų per pirmą savaitę praeiti. Jei nepatogumas tęsiasi ilgiau, būtų gerai, kad kreiptumėtės į ortodontą. Jis daromas iš storos vielos ir tvirtinamas  prie viršutinių krūminių dantų. Aparatas yra neišimamas.

  • Papildomi aparatai
  • Sudetingesniems atvejams
  • Pagreitina gydymą