fbpx

Liežuviniai breketai

Graži šypsena su visiškai nematomais breketais.

Gydymas liežuviniais breketais

Liežuviniai breketai - tai breketai fiksuojami iš vidinės dantų pusės, todėl yra nepastebimi. Dažniausiai juos pasirenka suaugę pacientai. Šie breketai tinka daugelyje klinikinių situacijų, bet galutinai dėl jų tinkamumo gydymui nusprendžia gydytojas ortodontas.

Ar skauda gydantis breketais?

Pirmą savaitę po breketų suklijavimo, gali mausti dantis, breketai gali braižyti burnos gleivinę, liežuvį,  todėl paprastai gydytojas – ortodontas pacientui skiria nuskausminančius vaistus. Jeigu breketas ar vielutė duria, juos galima uždengti specialiu ortodontiniu vašku, vata ar net kramtomosios gumos gabalėliu. Pakartotinio apsilankymo metu aktyvavus breketų sistemą, dantys gali būti vėl jautroki keletą dienų.

Kiek trunka ortodontinis gydymas?

Vidutiniškai ortodontinis gydymas trunka 1.5-2.5 metų. Tačiau tiksliai nustatyti būsimo gydymo trukmę sudėtinga, nes ji priklauso nuo kiekvieno atvejo sudėtingumo, pasirinktos gydymo metodikos, paciento bendradarbiavimo ir tt. Nepareigingas lankymasis, gydytojo nurodymų nepaisymas prailgina ortodontinį gydymą.

Ar po gydymo breketais reikia nešioti papildomus aparatus?

Taip. Po ortodontinio gydymo breketais visada reikia nešioti retencines plokšteles, kurios užlaiko lygius dantis, kol apie dantų šaknis persiformuoja kaulas ir dantenų skaidulos. Jeigu retencinės plokštelės nenešiojamos - dantys labai greitai grįžta į savo buvusias padėtis, todėl gali tekti pakartotinai nešioti breketus. Retencines plokšteles pirmus metus reikia nešioti ištisai. Po to, jeigu dantys nenori krypti, nešiojimo laiką galima palaipsniui mažinti iki nešiojimo naktimis. Dažniausiai retencines plokšteles užtenka panešioti 2 - 3 metus. Tačiau, laikui bėgant burnoje vyksta pokyčiai nepriklausomai nuo mūsų. Pvz., vyresniame amžiuje apatiniai kandžiai gali šiek tiek susigrūsti, nepriklausomai nuo to ar buvo gydyti ortodontiškai ar ne. Būtent todėl, mes rekomenduojame nešioti retencines plokšteles kiek galima ilgiau, kartais net visą gyvenimą.

Kaip reikia prižiūrėti breketus?

Nešiojant breketus negalima valgyti kieto maisto, nes stipriai kandant galima sulaužyti aparatus. Reikėtų vengti tokių produktų kaip kepta duona, riešutai, karamelė, džiuvėsiai, šašlykai, kietoki obuoliai, žalios morkos ir tt. Jeigu norite valgyti kažką kietesnio, reikėtų kietą maistą susismulkinti: susitarkuoti ar susipjaustyti peiliu, o po to valgyti. Kramtomą gumą galima kramtyti, tik saugoti, kad labai neapveltų breketų, nes po to bus sunku išsivalyti. Jeigu kas nors sulūžta, atsiklijuoja - kaip galima greičiau skambinkite gydytojui. Nukritusią dalį saugokite, nepameskite ir būtinai atsineškite pas gydytoją. Jeigu nešiojate kokius nors papildomus aparatus, pvz. elastikus, būtinai juos atsineškit kiekvieną kartą ateidami pas gydytoją. Labai svarbu gerai išsivalyti dantis apie breketus. Blogai išsivalant dantis, dantų emalis pradeda tirpti, dėl ko danties paviršiuje lieka baltos dėmės. Valyti reikia po kiekvieno valgio, o jei nėra galimybės tai padaryti - bent jau išsiskalaukite dantis vandeniu. Valymui geraiusiai tinka minkštas dantų šepetėlis su maža galvute. Juo dantis viršutiniame žandikaulyje pirmiausia valykite virš breketo sukamaisiais judesiais, o vėliau – po breketu. Apatiname žandikaulyje pirmiausia valykite žemiau breketo, o po to-virš jo. Tarp breketų reikėtų valyti specialiu tarpdančių šepetuku, kurį reikėtų kišti po viela ir trinti dantį abipus breketo. Kai šepetėlio šereliai susilanksto - reikia jį pakeisti nauju. Taip pat  reikia atlikti profesionalią burnos higieną bent kas 3 - 4 mėnesius.

Liežuvinių breketų priežiūra

Truputis informacijos kaip prižiūrėti liežuvinius breketus. Priežiūra kiek skirasi nuo įprastų breketų.

Apsauginio vaško uždėjimas ant breketų

Kaip uždėti ortodontinį vašką ant breketų.

  • Visiškai nepastebimi
  • Neišimami aparatai
  • Tiesūs dantys kai reikia ypatingos estetikos

Atsiskaitymo galimybės

Klinikoje už paslaugas atsikaitoma grynaisiais pinigais arba pavedimu per banką (pagal išankstinę sąskaitą faktūrą).


Draudimas

Už paslaugas satsiskaitoma iš karto. Prie gauto kvito, jums pageidaujant, galima išrašyti sąskaitą faktūrą. Su šiuo dokumentu galite kreiptis į draudimo bendrovę dėl galimos išmokos gavimo. Jei draudimo bendrovei reiktų papildomos informacijos (jūsų ligos kortelės išrašo ar kt.)- draudimo bendrovė pati kreipiais į mus. Papildomų dokumentų ruošimas gali būti mokamas.