fbpx

Profilaktiniai aparatai

Profilaktiniai aparatai

Profilaktiniai aparatai yra skirti sudaryti sąlygas geresniam nuolatinių dantų dygimui bei apsaugoti nuo žalingų vaiko įpročių (pvz. netaisyklingo rijimo), kurie įtakoja netaisyklingą žandikaulių augimą. Jeigu vaikas netaisyklingai ryja, kiša liežuvį tarp dantų ar turi įprotį būti išsižiojęs, ortodontas gali pasiūlyti ortodontinį treinerį. Šis aparatas padeda vaikui išmokti taisyklingai ryti ir sudaro sąlygas normaliam žandikaulių augimui. Aparatą reikia nešioti 1 valandą dienos metu ir miegant. Kadangi šis aparatas nesitvirtina prie dantų, o jį reikia sukąsti dantimis, kai kuriems vaikams jį nešioti sunku, taigi ir jo efektas tada būna tik dalinis.

Per anksti netekus pieninių dantų, gretimi dantys pasislenka ir užima vietą, kuri bus reikalinga nuolatiniams dantims išdygti. Kad tai neįvyktų,  gydytojas ortodontas gali skirti profilaktinius vietą užlaikančius aparatus.

Liežuvinis lankas

Tai aparatas naudojamas apatiniame žandikaulyje. Juo galima “užlaikyti” apatinius pirmuosius nuolatinius krūminius dantis, kai per anksti netenkami prieš juos esantys pieniniai dantys. Jis daromas iš storos vielos ir fiksuojamas prie ortodontinių žiedų. Paprastai šis aparatas turėtų būti tol, kol sudygs visi nuolatiniai dantys apatiniame žandikalyje.

Kaip prižiūrėti aparatą?

Labai svarbu gerai išvalyti vietas, kur aparatas liečiasi prie krūminių dantų bei dantenų. Pirmas dienas po aparato įdėjimo galite jausti spaudimą ar net trynimą liežuvyje, bet tai turėtų per pirmą savaitę praeiti. Jei nepatogumas tęsiasi ilgiau, būtų gerai, kad kreiptumėtės į ortodontą.

 

Gomurinis lankas

Tai ortodontinis aparatas naudojamas vietai užlaikyti , kai per anksti netenkama pieninių krūminių dantų viršutiniame žandikaulyje. Jis daromas iš storos vielos tvirtinamas prie viršutinių krūminių dantų. Aparatas yra neišimamas.

Kaip prižiūrėti aparatą?

Labai svarbu gerai išvalyti vietas, kur aparatas liečiasi prie krūminių dantų bei gomurio gleivinės. Pirmas dienas po aparato įdėjimo galite jausti spaudimą ar net trynimą liežuvyje, bet tai turėtų per pirmą savaitę praeiti. Jei nepatogumas tęsiasi ilgiau, būtų gerai, kad kreiptumėtės į ortodontą.

  • Papildomi aparatai
  • Sudetingesniems atvejams
  • Pagreitina gydymą