Metaliniai breketai

Metaliniai breketai

Breketai- tai nenuimami ortodontiniai aparatai, skirti tiesinti kreivus dantis.  Kartais žmonės juos vadina” briketai”, ”dantu kabes” ar ”kabes”, nors teisingas pavadinimas yra breketai arba kabės.

Kokia breketų nauda?

Klaidinga būtų manyti, kad breketais pagerinama tik dantų išvaizda. Iš tikrųjų, susigrūdę dantys yra sunkiau valomi, dėl ko jie pradeda greičiau gesti, dažniau apie kreivus dantis išsivysto dantenų uždegimas. Dėl kreivų dantų ar blogo sąkandžio, gali pablogėti kai kurių garsų tarimas, kramtymas ir tt. Taigi, tiesinant dantis ir koreguojant sąkandį, pagerėja šypsenos estetika, dantų sveikata bei funkcija.

Kada geriausia pradėti gydymą breketais?

Gydyti breketais galima pradėti, kai išdygsta  visi nuolatiniai dantys( apie 11-13m.), bet kartais gydymą reikia pradėti  anksčiau, ypač jei yra sąkandžio anomalijų.

Kokie būna breketai?

Pagal išvaizdą breketai gali būti metaliniai, estetiniai( keramikiniai, safyriniai ir tt.) ir liežuviniai.

Metaliniai breketai yra dažniausiai naudojami. Jų yra įvairių rūšių, kurios skiriasi savo vidinėmis savybėmis, dydžiu, vielos fiksacijos būdu ir tt.

Vieni naujausių  metalinių breketų yra beligatūriniai breketai. Šių breketų privalumas yra tas, kad gydymas jais paprastai būna trumpesnis ir rečiau tenka šalinti dantis, nei su klasikinėmis breketų sistemomis. Breketų rūšį parenka gydytojas-ortodontas, prilausomai nuo klinikinės situacijos bei paciento pageidavimų.

Kur galime tai atlikti?

Ortodontas Kaune, Jonavoje ar Kaišiadoryse Jus pakonsultuos ir parinks tinkamiausius metalinius breketus.

Kokia yra breketų kaina?

Breketų kaina yra individuali ir priklauso nuo kiekvieno atvejo sudėtingumo.

 

Ar skauda gydantis breketais? 

Pirmą savaitę  po breketų suklijavimo, gali mausti dantis, breketai gali braižyti burnos gleivinę, todėl paprastai gydytojas –ortodontas pacientui skiria nuskausminančius vaistus. Jeigu kuris breketas ar vielutė duria,  juos galima uždengti specialiu ortodontiniu vašku, vata ar net kramtomosios gumos gabalėliu. Pakartotinio apsilankymo metu aktyvavus breketų sistemą, dantys gali vėl šiek tiek  paskaudėti.

Kiek laiko trunka ortodontinis gydymas?

Vidutiniškai ortodontinis gydymas trunka 1.5-2.5 metų. Tačiau tiksliai nustatyti būsimo gydymo trukmę sudėtinga, nes ji priklauso nuo kiekvieno atvejo sudėtingumo, pasirinktos gydymo metodikos, paciento bendradarbiavimo ir tt. Nepareigingas lankymasis,  gydytojo nurodymų nepaisymas prailgina ortodontinį gydymą.

Ar po gydymo breketais reikia nešioti papildomus aparatus?

Taip. Po ortodontinio gydymo breketais visada reikia nešioti retencines plokšteles, kurios užlaiko lygius dantis, kol apie dantų šaknis persiformuoja kaulas ir dantenų skaidulos. Jeigu retencinės plokštelės nenešiojamos- dantys labai greitai grįžta į savo buvusias padėtis, todėl gali tekti pakartotinai  nešioti breketus. Šių plokštelių nešiojimo režimą parenka ortodontas pagal buvusią dantų padėties ir sąkandžio anomaliją. Dažniausiai retencines plokšteles pirmus metus reikia nešioti ištisai,  antrus metus – naktimis, trečius metus- kas antrą naktį, po to – neribotą laiką bent vieną naktį per savaitę. Laikui bėgant burnoje vyksta pokyčiai nepriklausomai nuo mūsų. Pvz., vyresniame amžiuje apatiniai kandžiai gali šiek tiek susigrūsti, nepriklausomai nuo to ar buvo gydyti ortodontiškai ar ne. Būtent todėl, mes rekomenduojame nešioti retencines plokšteles kiek galima ilgiau, kartais net visą gyvenimą. Kartais ortodontas papildomai rekomenduoja fiksuojamas vielutes, kurios klijuojamos prie priekinių dantų iš vidinės pusės, kad  dar geriau prilaikytų tiesius dantis. Dažniausiai jos paliekamos visam gyvenimui. Jas taip pat reikia kruopščiai valyti pasta, šepetėliu, tarpdančių siūlu bei irigatoriumi. Daugiau informacijos apie  priemones www.geridalykai.lt

Susisiekite!

+370-682-46206

Registruotis vizitui

info@ortoma.lt

Darbo laikas

09:00-17:00