Ortodontinės plokštelės
Tai išimami ortodontiniai aparatai, skirti dantų tiesinimui, dantų ir žandikaulių korekcijai.
Jos dažniausiai naudojamos vaikams ir paaugliams, siekiant ištaisyti dantų padėtį, sureguliuoti žandikaulio augimą ar paruošti dantis tolimesniam ortodontiniam gydymui.
Ar plokštelėmis visada galima ištiesinti kreivus dantis?
Ne. Plokštelės yra riboto veikimo aparatai, kuriais galima tik iš dalies patiesinti dantis. Dažnai po to reikia sudėtingesnių aparatų, pvz. breketų.
Kaip reikia nešioti plokšteles?
Jeigu Jūs gydotės plokštelėmis, jas reikia nešioti ištisai- dieną ir naktį. Jeigu Jūsų gydytojas-ortodontas nurodė kitą nešiojimo režimą - laikykitės jo nurodymų.
Kaip prižiūrėti plokštelę?
Rekomenduojama išsiimti plokštelę valgant, sportuojant, valantis dantis. Išsiėmę plokštelę būtinai įdėkite ją į specialią apsauginę dėžutę. Ryte ir vakare valantis dantis, plokštelę išsiimkite ir labai gerai nuvalykite pasta ir šepetuku. Galite įsigyti specialių plokštelių valymo ir dezinfekavimo priemonių vaistinėse ar internetu( daugiau informacijos apie priemones www.geridalykai.lt ).
Plokštelės ir kitų ortodotinių aparatų priežiūra - skitlyje - Naudinga informacija.
Ar skauda nešiojant plokštelę?
Dantys gali būti jautroki pirmas dienas po plokštelės įdėjimo bei, kai pasukate jos sraigtą. Taip pat galite šiek tiek švepluoti. Bet jau per pirmąjį nešiojimo mėnesį turėtumėte apsiprasti su plokštele.
Ką daryti, jei plokštelė spaudžia?
Jeigu jaučiate, kad plokštelė pradėjo spausti ar trinti, būtinai kuo greičiau kreipkitės į savo ortodontą.Gali tekti šiek tiek pakoreguoti aparatą.
Ką daryti, jei plokštelė sulūžo?
Patys plokštelės nesitenkite sutaisyti, o kuo greičiau skambinkite savo ortodontui.
Kur galime tai atlikti?
Ortodontinės plokštelės parenkamos tik pasikonsultavus su ortodontu. Visos ortodontinės paslaugos teikiamos Kaune. Taip pat galite kreiptis ir Kaišiadoryse bei Jonavoje.
Registruokitės konsultacijai jau dabar!
